Wycieczka Związku Zawodowego Kolejarzy Okręgu Centralnego Terenowej Organizacji Emerytów w Zduńskiej Woli Karsznice

W dniu 18 lipca 2019r., Zarząd ZZK OC Terenowej Organizacji Emerytów w Zduńskiej Woli Karsznice zorganizował dla członków związku wycieczkę autokarową do Kruszwicy – Inowrocławia – Żnina. W programie wycieczki było między innymi zwiedzanie zamku Kazimierza Wielkiego z XIV wieku, Mysiej Wieży, Muzeum Jana Kasprowicza. Uczestnicy mogli również pooddychać powietrzem z tężni solankowych w parku uzdrowiskowym czy odbyć spacer nad jeziorem Gopło. Kolejne wycieczki w przygotowaniu. Zachęcamy do wstępowania w szeregi ZZK OC TOE Zduńska Wola Karsznice.

Wyjazdowa wycieczka członków ZZK OC z Łodzi.

W dniach 06-09 czerwca odbyła się wycieczka członków zrzeszonych w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej ZZK OC w Łodzi do Szklarskiej Poręby połączona z jednodniowym zwiedzaniem Drezna.
“Jak na prawdziwych kolejarzy przystało podróż do Szklarskiej Poręby odbyliśmy po szynach. Najpierw pociągiem Intercity, a następnie Kolejami Dolnośląskimi. Pooddychaliśmy karkonoskim powietrzem przy Wodospadzie Szklarki, podczas zejścia ze Szrenicy przez Wodospad Kamieńczyka ( w górę pojechaliśmy wyciągiem). Huta Julia zaskoczyła Nas, ciężkimi warunkami pracy a wiele osób nabrało szacunku patrząc na lekceważony dotychczas kryształ, który w minionych czasach był prawie w każdym domu. W drodze do Drezna przemiły przewodnik przybliżył Nam historię ziem i Łużyczan. Drezno interesujące, chociaż czasu na zwiedzanie zbyt mało. Zwinger z Galerią Starych Mistrzów i kolekcją porcelany lub rozkoszowanie podniebienia w gastronomii na Starym Mieście – musieliśmy wybierać”. Wycieczka krótka, ale bardzo intensywna, połączenie przyjemnego z pożytecznym i wspaniałą zabawą wśród koleżanek i kolegów. W planach kolejne wycieczki i zwiedzanie pięknych zakątków Naszego Kraju“. Podsumowuje i zaprasza do wstępowania w szeregi członków związku,  Beata Leszczyńska – Przewodnicząca MOZ ZZK OC w Łodzi.