Nieoczekiwana Śmierć Przewodniczącego Federacji ZZK – Stanisława Stolorza

Szanowni Państwo,

Głęboko wstrząśnięci przekazujemy tragiczną informację, że 23 kwietnia br. odszedł od nas, pozostawiając w nieutulonym żalu – Stanisław Stolorz, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Kolejarzy. Od dziesięcioleci działacz związkowy i społeczny, zaangażowany w ochronę praw pracowniczych. Wybitny kolejarz, szanowany negocjator, członek gremiów doradczych przy najwyższych organach państwa. A przede wszystkim wspaniały człowiek, do którego zawsze można było zwrócić się o pomoc.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek, o godzinie 13.00 w Parafii Świętej Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Po Mszy nastąpi odprowadzenie trumny do grobu w Alei Zasłużonych.

Wielkanocne warsztaty w Fundacji Grupy PKP z udziałem członków ZZK OC TOE Warszawa

W miniony weekend w siedzibie Fundacji Grupy PKP odbyły się dwudniowe, bezpłatne warsztaty wielkanocne, podczas których uczestnicy wykonali mnóstwo niezwykłych ozdób na zbliżające się święta. Spotkaniom towarzyszyła ciepła, radosna, rodzinna i przyjazna atmosfera.

Coraz szybciej pędząca codzienność i mnogość innych obowiązków, nie stanęły na przeszkodzie, żeby spędzić czas na warsztatach wielkanocnych w Fundacji, co potwierdziła liczba chętnych. W ciągu weekendu przywitaliśmy ponad 100 osób, które z ogromną pasją zaangażowały się w robienie rozmaitych ozdób świątecznych i pisanek.

Na warsztaty przyszły dzieci z rodzicami, babcie i dziadkowie z wnuczkami oraz sami seniorzy. Wszyscy przynieśli ze sobą dużo uśmiechu, życzliwości i rodzinnego ciepła, a my poczęstowaliśmy warsztatowiczówpysznymi mazurkami i babeczkami oraz innymi słodkościami.

Następnie osoby prowadzące warsztaty podzieliły uczestników na grupy, w których powstawały takie cudeńka jak palma wielkanocna. Oprócz tego dzieci wykonały piękne jajka z filcu i wstążek, oraz filcowe zajączki. Nie mogło zabraknąć kolorowych kartek wielkanocnych, ozdób wykonanych z papieru czerpanego i fantazyjnie skomponowanych elementów z użyciem techniki de coupage.

Już teraz zapowiadamy i zapraszamy na bożonarodzeniowe warsztaty, które odbędą się w siedzibie Fundacji Grupy PKP.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za udział w warsztatach wielkanocnych. I mamy nadzieję, że miło i twórczo spędziliście ten weekend z nami, a zrobione przez Was ozdoby udekorują świąteczne stoły w Waszych rodzinnych domach.

Zdjęcia: Katarzyna Matejak

Fundacja Grupy PKP   

Wielkanocne spotkanie TOE Warszawa

W dniu 09.04.2019r., w siedzibie Federacji ZZK w Warszawie, odbyło się Wielkanocne spotkanie Związku Zawodowego Kolejarzy Okręgu Centralnego – Terenowej Organizacji Emerytów w Warszawie. Gościem specjalnym była Pani Katarzyna Kucharek- Prezes Fundacji Grupy PKP. Federację ZZK reprezentował Wiceprzewodniczący Jan Przywoźny, obrady prowadził kolega Przewodniczący TOE Warszawa, Roman Irek oraz Wiceprzewodnicząca Henryka Paluchowska, która omówiła i podsumowała ostatnią wycieczkę emerytów do Zakopanego. W spotkaniu z ramienia Zarządu Głównego ZZK OC uczestniczył kolega Przewodniczący Łukasz Derylak. Spotkanie odbyło się w miłej świątecznej atmosferze, w gronie przyjaciół ze wszystkich byłych służb kolejowych.