Jan Przywoźny członkiem Rady Nadzorczej PKP S.A.

Koniec wieńczy dzieło 🙂 informacja z ostatniej chwili. Jan Przywoźny członkiem Rady Nadzorczej PKP S.A. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbieranie podpisów oraz wszystkim, którzy poparli Naszego kolegę!!!

“Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos i wsparli mnie jako kandydata na członka Rady Nadzorczej PKP S.A. Obiecuję, że będę reprezentantem wszystkich pracowników bez względu na przynależność związkową. Cieszę się, że razem udało się Nam uzyskać taki wynik dzięki, któremu członkowie Federacji ZZK, będą mieli swojego reprezentanta w Radzie Nadzorczej PKP. Serdecznie gratuluję również pozostałym członkom Rady Nadzorczej, którzy z ramienia reprezentantów pracowników będą Jej członkami. Jeszcze raz dziękuję.

Jan Przywoźny.

Wycieczka Związku Zawodowego Kolejarzy Okręgu Centralnego Terenowej Organizacji Emerytów w Zduńskiej Woli Karsznice

W dniu 18 lipca 2019r., Zarząd ZZK OC Terenowej Organizacji Emerytów w Zduńskiej Woli Karsznice zorganizował dla członków związku wycieczkę autokarową do Kruszwicy – Inowrocławia – Żnina. W programie wycieczki było między innymi zwiedzanie zamku Kazimierza Wielkiego z XIV wieku, Mysiej Wieży, Muzeum Jana Kasprowicza. Uczestnicy mogli również pooddychać powietrzem z tężni solankowych w parku uzdrowiskowym czy odbyć spacer nad jeziorem Gopło. Kolejne wycieczki w przygotowaniu. Zachęcamy do wstępowania w szeregi ZZK OC TOE Zduńska Wola Karsznice.

Wyjazdowa wycieczka członków ZZK OC z Łodzi.

W dniach 06-09 czerwca odbyła się wycieczka członków zrzeszonych w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej ZZK OC w Łodzi do Szklarskiej Poręby połączona z jednodniowym zwiedzaniem Drezna.
“Jak na prawdziwych kolejarzy przystało podróż do Szklarskiej Poręby odbyliśmy po szynach. Najpierw pociągiem Intercity, a następnie Kolejami Dolnośląskimi. Pooddychaliśmy karkonoskim powietrzem przy Wodospadzie Szklarki, podczas zejścia ze Szrenicy przez Wodospad Kamieńczyka ( w górę pojechaliśmy wyciągiem). Huta Julia zaskoczyła Nas, ciężkimi warunkami pracy a wiele osób nabrało szacunku patrząc na lekceważony dotychczas kryształ, który w minionych czasach był prawie w każdym domu. W drodze do Drezna przemiły przewodnik przybliżył Nam historię ziem i Łużyczan. Drezno interesujące, chociaż czasu na zwiedzanie zbyt mało. Zwinger z Galerią Starych Mistrzów i kolekcją porcelany lub rozkoszowanie podniebienia w gastronomii na Starym Mieście – musieliśmy wybierać”. Wycieczka krótka, ale bardzo intensywna, połączenie przyjemnego z pożytecznym i wspaniałą zabawą wśród koleżanek i kolegów. W planach kolejne wycieczki i zwiedzanie pięknych zakątków Naszego Kraju“. Podsumowuje i zaprasza do wstępowania w szeregi członków związku,  Beata Leszczyńska – Przewodnicząca MOZ ZZK OC w Łodzi. 

Wyjazdowa Rada Branżowa PKP Cargo S.A.

W dniach 5-7 czerwca w Kodniu odbyła się wyjazdowa Rada Branżowa PKP Cargo S.A. Federacji ZZK. Z ramienia gości uczestniczyli Pan Czesław Warsewicz – Prezes Zarządu PKP Cargo S.A., Pan Zenon Kozendra – Członek Zarządu PKP Cargo S.A., Pan Andrzej Sokolewicz p.o. Prezesa PKP Cargotor sp. z o.o., Pan Jacek Rudkowski – Prezes Centrum Logistycznego Małaszewicze, Pan Maciej Krochmalski – Członek Zarządu Centrum Logistycznego Małaszewicze, Pan Marek Kasperowicz Z.C. Cargo. Z ramienia Rady Branżowej PKP Cargo S.A. uczestniczyli kolega Jarek Ślepaczuk – Przewodniczący, Tadeusz Tuma – Wiceprzewodniczący, Andrzej Gwóźdź Wiceprzewodniczący oraz Krzysztof Czarnota Członek Rady Nadzorczej PKP Cargo S.A.

V Rajd Pieszy Federacji ZZK im. Stanisława Stolorza zakończony!!!

W dniach 10-11.05.2019r., w Muszynie Złockie odbył się V Rajd Pieszy Federacji ZZK, ze względu na to, że pomysłodawcą rajdu był Nasz przedwcześnie zmarły kolega, Przewodniczący Federacji ZZK Stanisław Stolorz, kierownictwo w uzgodnieniu z członkami Federacji podjęło decyzję aby na stałe nazwać rajd pieszy Federacji ZZK im. Stanisława Stolorza. Związek Zawodowy Kolejarzy Okręgu Centralnego reprezentowało ponad 60 zawodników, wszystkie drużyny ZZK OC, zmieściły się w pierwszej 10. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy mimo smutnego okresu dla Nas wszystkich nie zawiedli i godnie reprezentowali swoje Przedstawicielstwa.

Nieoczekiwana Śmierć Przewodniczącego Federacji ZZK – Stanisława Stolorza

Szanowni Państwo,

Głęboko wstrząśnięci przekazujemy tragiczną informację, że 23 kwietnia br. odszedł od nas, pozostawiając w nieutulonym żalu – Stanisław Stolorz, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Kolejarzy. Od dziesięcioleci działacz związkowy i społeczny, zaangażowany w ochronę praw pracowniczych. Wybitny kolejarz, szanowany negocjator, członek gremiów doradczych przy najwyższych organach państwa. A przede wszystkim wspaniały człowiek, do którego zawsze można było zwrócić się o pomoc.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek, o godzinie 13.00 w Parafii Świętej Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Po Mszy nastąpi odprowadzenie trumny do grobu w Alei Zasłużonych.