Wycieczka Związku Zawodowego Kolejarzy Okręgu Centralnego Terenowej Organizacji Emerytów w Zduńskiej Woli Karsznice

W dniu 18 lipca 2019r., Zarząd ZZK OC Terenowej Organizacji Emerytów w Zduńskiej Woli Karsznice zorganizował dla członków związku wycieczkę autokarową do Kruszwicy – Inowrocławia – Żnina. W programie wycieczki było między innymi zwiedzanie zamku Kazimierza Wielkiego z XIV wieku, Mysiej Wieży, Muzeum Jana Kasprowicza. Uczestnicy mogli również pooddychać powietrzem z tężni solankowych w parku uzdrowiskowym czy odbyć spacer nad jeziorem Gopło. Kolejne wycieczki w przygotowaniu. Zachęcamy do wstępowania w szeregi ZZK OC TOE Zduńska Wola Karsznice.

Wyjazdowa wycieczka członków ZZK OC z Łodzi.

W dniach 06-09 czerwca odbyła się wycieczka członków zrzeszonych w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej ZZK OC w Łodzi do Szklarskiej Poręby połączona z jednodniowym zwiedzaniem Drezna.
“Jak na prawdziwych kolejarzy przystało podróż do Szklarskiej Poręby odbyliśmy po szynach. Najpierw pociągiem Intercity, a następnie Kolejami Dolnośląskimi. Pooddychaliśmy karkonoskim powietrzem przy Wodospadzie Szklarki, podczas zejścia ze Szrenicy przez Wodospad Kamieńczyka ( w górę pojechaliśmy wyciągiem). Huta Julia zaskoczyła Nas, ciężkimi warunkami pracy a wiele osób nabrało szacunku patrząc na lekceważony dotychczas kryształ, który w minionych czasach był prawie w każdym domu. W drodze do Drezna przemiły przewodnik przybliżył Nam historię ziem i Łużyczan. Drezno interesujące, chociaż czasu na zwiedzanie zbyt mało. Zwinger z Galerią Starych Mistrzów i kolekcją porcelany lub rozkoszowanie podniebienia w gastronomii na Starym Mieście – musieliśmy wybierać”. Wycieczka krótka, ale bardzo intensywna, połączenie przyjemnego z pożytecznym i wspaniałą zabawą wśród koleżanek i kolegów. W planach kolejne wycieczki i zwiedzanie pięknych zakątków Naszego Kraju“. Podsumowuje i zaprasza do wstępowania w szeregi członków związku,  Beata Leszczyńska – Przewodnicząca MOZ ZZK OC w Łodzi. 

Wyjazdowa Rada Branżowa PKP Cargo S.A.

W dniach 5-7 czerwca w Kodniu odbyła się wyjazdowa Rada Branżowa PKP Cargo S.A. Federacji ZZK. Z ramienia gości uczestniczyli Pan Czesław Warsewicz – Prezes Zarządu PKP Cargo S.A., Pan Zenon Kozendra – Członek Zarządu PKP Cargo S.A., Pan Andrzej Sokolewicz p.o. Prezesa PKP Cargotor sp. z o.o., Pan Jacek Rudkowski – Prezes Centrum Logistycznego Małaszewicze, Pan Maciej Krochmalski – Członek Zarządu Centrum Logistycznego Małaszewicze, Pan Marek Kasperowicz Z.C. Cargo. Z ramienia Rady Branżowej PKP Cargo S.A. uczestniczyli kolega Jarek Ślepaczuk – Przewodniczący, Tadeusz Tuma – Wiceprzewodniczący, Andrzej Gwóźdź Wiceprzewodniczący oraz Krzysztof Czarnota Członek Rady Nadzorczej PKP Cargo S.A.

V Rajd Pieszy Federacji ZZK im. Stanisława Stolorza zakończony!!!

W dniach 10-11.05.2019r., w Muszynie Złockie odbył się V Rajd Pieszy Federacji ZZK, ze względu na to, że pomysłodawcą rajdu był Nasz przedwcześnie zmarły kolega, Przewodniczący Federacji ZZK Stanisław Stolorz, kierownictwo w uzgodnieniu z członkami Federacji podjęło decyzję aby na stałe nazwać rajd pieszy Federacji ZZK im. Stanisława Stolorza. Związek Zawodowy Kolejarzy Okręgu Centralnego reprezentowało ponad 60 zawodników, wszystkie drużyny ZZK OC, zmieściły się w pierwszej 10. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy mimo smutnego okresu dla Nas wszystkich nie zawiedli i godnie reprezentowali swoje Przedstawicielstwa.

Nieoczekiwana Śmierć Przewodniczącego Federacji ZZK – Stanisława Stolorza

Szanowni Państwo,

Głęboko wstrząśnięci przekazujemy tragiczną informację, że 23 kwietnia br. odszedł od nas, pozostawiając w nieutulonym żalu – Stanisław Stolorz, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Kolejarzy. Od dziesięcioleci działacz związkowy i społeczny, zaangażowany w ochronę praw pracowniczych. Wybitny kolejarz, szanowany negocjator, członek gremiów doradczych przy najwyższych organach państwa. A przede wszystkim wspaniały człowiek, do którego zawsze można było zwrócić się o pomoc.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek, o godzinie 13.00 w Parafii Świętej Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Po Mszy nastąpi odprowadzenie trumny do grobu w Alei Zasłużonych.